foto1
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu
foto1
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza nr 1
foto1
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza nr 2
foto1
Ćwiczenia
foto1
Akcje
e-mail: sekretariat@kppsp.inowroclaw.pl
tel. (52) 3575021
Inowrocław °C
  22.04.2018 Ferienhaus Ostsee

 

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Warsztaty z zakresu ratownictwa medycznego

W dniu 3 lutego 2018r odbyły się w Komendzie Powiatowej PSP w Inowrocławiu „Warsztaty z zakresu ratownictwa medycznego podczas zdarzeń z udziałem osób poszkodowanych i wykonania procedur ratowniczych w zakresie KPP”. W warsztatach uczestniczyli członkowie jedenastu jednostek krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego z terenu powiatu inowrocławskiego. Szkolenie skierowane było do osób posiadających kwalifikacje ratownika medycznego KPP oraz osób, które w przyszłości planują uzyskać takie kwalifikacje.
Zajęcia prowadzone były we współpracy z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 oraz nr 2 spośród strażaków zawodowych PSP posiadających największą wiedzę i doświadczenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy medycznej. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się: mł. ogn. Radosław Manerowski, asp. Marcin Mościcki, st. ogn. Sławomir Kędzierski, asp. Robert Sopoliński, st. ogn. Łukasz Brzeziński, sekc. Sławomir Jankowski.


Zakres tematyczny warsztatów zawierał między innymi ewakuację poszkodowanego z pojazdu, triage, tlenoterapia bierną i czynną, przyrządowe udrażnianie dróg oddechowych, obsługę defibrylatora AED, postępowanie ratownicze podczas wystąpienia ran z ciałem obcym, amputacji urazowej i w zmiażdżeniach, zwichnięcia i skręcenia oraz zagadnienia desmurgii. Poruszane zagadnienia poszerzały zakres szkolenia kwalifikowanej pierwszej pomocy przygotowując druhów do działań ratowniczych w zakresie ratownictwa medycznego.

  • P1230933
  • P1230935
  • P1230936
  • P1230938
  • P1230943
  • P1230950

sporządził
kpt. Andrzej Światkowski